معرفی کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب نوشته ی دارن هاردی (ناشر مجله موفقیت در آمریکا )خلاصه ی کاربردی ترین راه های رسید ن به موفقیت و به قول برایان تریسی یک کتاب قدرتمند و کاربردی بر اساس تجربیاتی اثبات شده است. مقدمه این کتاب توسط آنتونی رابینز (از افراد موفق مشهور) نوشته شده است که قسمتی از آن به صورت زیر است:

«اثر مرکب بر اساس همان اصلی است که من در زندگی شخصی خودم و آموزش هایم به کار برده ام.»

این کتاب در سال ۲۰۱۲در آمریکا چاپ شده ودر سال ۱۳۹۳ نشر شریف (از سری کتاب های ثروتمندان خودساخته) با ترجمه لطیف احمدپور ومیلاد حیدری و با ویراستاری حسین یاغچی آن را به چاپ رسانده است.

در ابتدای این کتاب تحسین هایی از  زبان انسان های موفق مشهوری چون برایان تریسی ، جک کنیفلد،دیوید باخ و  جفری گیتومر درباره ی کتاب آمده است.

کتاب شامل ۶ فصل  اثرمرکب در عمل، انتخاب ها، عادت ها، تکانش، تاثیرات و شتاب بخشی است.

قسمتی ازیادداشت حسین یاغچی ویراستار کتاب: « از جهاتی کتاب اثر مرکب را می توان جان کلام کتاب هایی دانست که در دهه های گذشته در زمینه توانمند سازی و رسیدن به موفقیت منتشر شده اند.»

در پایان خلاصه فصل اول  از این کتاب:

«داستان  سخت کوشی و موفقیت دارن هاردی نتیجه تربیت مبتنی بر سخت کوشی پدر است.

*تغییرات کوچک نتایج بزرگی را ایجاد می کنند.

*انتخاب های کوچک وهوشمندانه +پایداری+زمان= تفاوت های بنیادین

*متاسفانه مردم به سطح قابل توجهی از موفقیت می رسند وبعد از آن آسوده و بی خیال می شوند و این آفت بزرگی است.

*موفقیت  شانسی و سریع به دست نمی آید، روشی قدیمی دارد و آن سخت کوشی است.

*سخت کوشی یعنی انجام کارهای معمولی ، غیر جذاب، غیر مهیج و بعضی وقت ها نظم و ترتیب های سخت روزانه ای است که در طول زمان مرکب شده اند.

*خلاصه گام های عملی موفقیت: ۱) نوشتن بهانه ها و جبران آن  ۲)انجام تغییرات کوچک  ۳)انجام ندادن کارهای زاید کوچک   ۴) نوشتن  مهارت ها و دستاورد هایی که با موفقیت همراه بوده اند وبررسی این که چه زمانی  آسوده خیال شده اید وآن را رها کرده اید.»

درباره نویسنده

من علی مشایخ مدرس فن بیان و مهارت های ارتباطی قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی در این حوزه را با شما به اشتراک بگذارم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *